Planowana wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego. - DELFINKI - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. 9-Maja w Szczecinie.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Planowana wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego.

Schowek

Robocze założenia naszej wycieczki.

Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł, aby zacząć pokazywać naszym wychowankom piękno Naszego Kraju. Wielu z nich w zasadzie nigdzie nie wyjeżdża, a jeżeli już to raz lub dwa razy w roku. Chcielibyśmy przy tym wykorzystać zawód naszego Wolontariusza - pana Czarka, który jest technikiem obsługi ruchu turystycznego, a dodatkowo posiada uprawnienia Przewodnika Turystycznego. Pan Czarek zobowiązał się do bezpłatnego ułożenia nam programu wycieczki oraz jej poprowadzenia. Wycieczkę chcemy zorganizować w dowolny weekend w ciągu roku szkolnego, ale w jego cieplejszym okresie. Celem zredukowania kosztów wyjazd do miejsca docelowego zrealizujemy pociągiem. Na pierwszy ogień chcielibyśmy pokazać piękno Pomorza Środkowego.

Wstępny program wycieczki.

• PIĄTEK - wyjazd ze Szczecina w godzinach południowych i dojazd do Słupska w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w Schronisku Młodzieżowym w Słupsku, kolacja.
• SOBOTA - po śniadaniu przejazd do Kluk i zwiedzanie Skansenu Słowińskiego, obiad w „Gospodzie u Bernackich” w Smołdzinie, przejazd do Czołpina i przejście po ruchomych wydmach, plaży i lasach SPN, powrót do Słupska, kolacja.
• NIEDZIELA - po śniadaniu spakowanie się i spacer po Słupsku, zwiedzanie Muzeum Pomorza Środkowego, Baszty Czarownic, kościoła Mariackiego i innych zabytków miasta, herbatka z ciastkiem w Herbaciarni na Rynku Rybackim, przejście na dworzec PKP i powrót do Szczecina.

Wiele z tych punktów zależy oczywiście od zebranych przez nas funduszy. Oczywiście większość posiłków mamy zamiar robić we własnym zakresie i nie obciążać tym naszych skromnych środków. Wstępnie mamy deklarację firmy NORD Express z Dębnicy Kaszubskiej k/Słupska, która zaoferowała nam naprawdę niskie koszty transportu autokarowego na trasie Słupsk-Kluki-Smołdzino-Czołpino-Słupsk. Wyjazd planujemy dla około 15-20 dzieciaków z naszego Ogniska. Oczywiście z wycieczki planujemy zrobić szeroką relację, w której zaistnieją nasi sponsorzy. Trzymajcie kciuki za realizację naszego pomysłu.

Być może podoba Ci się idea propagowania atrakcji turystycznych NASZEGO KRAJU
wśród dzieci i młodzieży, masz jakieś możliwości pomóc nam w zrealizowaniu tego pomysłu odezwij się do nas !
A może zwyczajnie chciałbyś nas wesprzeć finansowo ?

 
 

Możesz to uczynić przekazując swój 1 % na ZOR TPD w Szczecinie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego