Sukcesy naszych małych Modelarzy. - DELFINKI - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. 9-Maja w Szczecinie.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Sukcesy naszych małych Modelarzy.

MODELARSTWO

Październik 2010 - VIII Międzynarodowy Konkurs Modelarski w Goleniowie.

W dniach 01-03 października 2010 w Goleniowie odbył się Konkurs Modelarski pod patronatem Burmistrza Gminy Goleniów. W ramach imprezy odbyły się konkursy: Modeli Kartonowych, Modeli Plastikowych oraz Konkurs Modeli Statków, Okrętów i Żaglowców Klas „C”. Przy okazji mojego wyjazdu na Konkurs zabrałem ze sobą kilkoro moich podopiecznych z Ogniska TPD. Ola Kołodziejska zdobyła swoimi modelami dwa medale: SREBRNY za model Kościoła Wang w Karpaczu oraz BRĄZOWY za model Żurawia Gdańskiego. Serdecznie gratulujemy Oli.

Kwiecień 2011 - I Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2011".

W dniach 1-3 kwiecień 2011 r., w naszym mieście odbył się Festiwal Modelarski „Paprykarz”. Była to bardzo fajna impreza modelarska zorganizowana przez grupę zapaleńców. Na Festiwalu zostało wystawionych ponad 300 różnorodnych modeli kartonowych, plastikowych i z innych materiałów. Nasze Ognisko reprezentowała, tradycyjnie Ola Kołodziejska swoim modelem kościoła Wang z Karpacza (wydawnictwo GPM). W połączonej klasie Młodzik+Junior Ola zdobyła brązowy medal. Model został zbudowany tak ładnie, że naprawdę zasługiwał na takie wyróżnienie - GRATULACJE !

Wrzesień 2011 - I Kaszubski Festiwal Modelarski w Kołczygłowach.

W dniach 24-25 września 2011 w Kołczygłowach odbył się Festiwal Modelarski pod patronatem Starosty Powiatu Bytowskiego oraz Wójta Gminy Kołczygłowy. Modeli nie było za wiele (ok. 120), więc o rywalizacji niewiele można powiedzieć. Impreza baaardzo fajna, ze sporymi perspektywami. Na Festiwalu wystawiliśmy model naszej Koleżanki Aleksandry Kołodziejskiej - Zamek w Chęcinach z wydawnictwa GPM. Z uwagi niewystarczającą, zdaniem Komisji, ilość modeli w poszczególnych kategoriach Komisja postanowiła przydzielić wszystkim uczestnikom festiwalu wystawiającym modele w tych klasach wyróżnienia bez przyznawania nagród rzeczowych, i tak w kategorii "Architektura, klasa łączona junior/senior" wyróżnienie otrzymała nasza Ola. Serdecznie gratulujemy.

Kwiecień 2012 - II Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2012".

W dniach 13-15 kwiecień 2012 r. odbyła się II edycja „Paprykarza”. Tym razem na zawody byliśmy już bardziej przygotowani. Do konkursu modele wystawiły nasze dwie Koleżanki: Klaudia Chocian oraz Julita Bogucka W konkursie wzięło udział 85 modelarzy z Polski oraz goście z Litwy. Modelarzy juniorów zgłosiło się 21 osób, natomiast seniorów 64 osoby. Łącznie wystawiono 280 modeli, w tym 92 modele kartonowe, 175 modeli plastikowych oraz 13 modeli freestylowych. Nasze dziewczyny zdobyły medale w łączonej kategorii „Modele budowli, dioramy oraz makiety” (nie było rozdziału Junior-Senior) - Klaudia srebrny medal za model kościoła Wang z Karpacza (wyd. GPM) oraz Julita brązowy medal za model Zamku w Chęcinach (wyd. GPM). Obu dziewczynom szczerze gratulujemy !!!

Październik 2013 - III Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2013".

W dniach 5-6 października 2013 r. w Szczecinie, w gościnnych salach Muzeum Techniki i Komunikacji odbył się III Szczeciński Festiwal Modelarski „Paprykarz 2013". Konkurs zorganizowany został przez szczecińskich modelarzy zrzeszonych w SPM, przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do Szczecina modelarze z całej Polski przywieźli ponad 600 modeli, których poziom wykonania był naprawdę wysoki. W Festiwalu uczestniczyło również nasze Ognisko. Delfinki zdobyły 3 wyróżnienia, nie było podziału na miejsca, a jedynie wyróżnienia. W kategorii Budowle Kartonowe - junior wyróżnienia zdobyły:

- Julita Bogucka za model Kościoła Wang,
- Klaudia Chocian
za model Pałacu Hluboka,
- Alicja Figas
za model Stacji Marsjańskiej "Argon-1".

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!

Jeżeli zajmujesz się modelarstwem kartonowym,
masz w domu kilka niepotrzebnych, prostych modeli
i chciałbyś nas wspomóc - prosimy daj nam znać na MAILA.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego