"Delfinkowa" Kronika - Rok 2014. - DELFINKI - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. 9-Maja w Szczecinie.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

"Delfinkowa" Kronika - Rok 2014.

KRONIKA

Luty 2014 - Ferie zimowe.

Tegoroczne ferie zimowe obfitowały w wiele fascynujących wydarzeń. Prawie każdego dnia mieliśmy okazję przeżyć coś interesującego, dowiedzieć się czegoś nowego, być w jakimś ciekawym miejscu, no a przede wszystkim nieźle się bawiliśmy !!!

Wizyta w Straży Pożarnej - już pierwszego dnia ferii powędrowaliśmy z wizytą do Strażaków, do Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Grodzkiej. Panowie Strażacy przyjęli nas bardzo serdecznie, pokazali sprzęt służący do gaszenia pożarów oraz pomagania ludziom, opowiedzieli o swojej trudnej pracy, zaprezentowali symulację alarmu, pożartowali z nami, ogólnie było ciekawie i wesoło. Mieliśmy okazję poprzymierzać hełmy i ubrania strażackie oraz butle tlenowo-powietrzne, a co najważniejsze mogliśmy posiedzieć w koszu podnośnika oraz za kierownicą wozu bojowego.

Wizyta w Klubie Sportowym „Pogoń Szczecin” - Perełką tegorocznych ferii, zwłaszcza dla męskiej części Delfinków była wizyta w szczecińskiej Pogoni. Mieliśmy okazję zwiedzić Klubową Izbę Pamięci, obejrzeć z bliska Stadion, zajrzeć do miejsc na ogół niedostępnych dla kibiców, a na koniec niespodzianka ... spotkanie z piłkarzami !!! Piłkarze chętnie pozowali do zdjęć, rozdawali autografy, nasz kolega Karol poświęcił swoją koszulkę, na której zebrał podpisy wszystkich zawodników, ale chłopak był szczęśliwy !!! Mieliśmy też możliwość uczestnictwa w treningu naszych orłów, co prawda biernego, ale zawsze.

Bal karnawałowy - W związku z tym, że ferie to okres karnawału, nie obeszło się więc bez balu przebierańców. Wychowankowie wszystkich szczecińskich ognisk spotkali się w Domu Kultury „Słowianin”. Przy dźwiękach muzyki i grze świateł wszyscy świetnie się bawili.

III Ogniskowy Turniej w Piłkarzyki - Tradycją naszych półkolonii oraz ferii zimowych od kilku sezonów jest Turniej Gry w Piłkarzyki, tak więc i w te ferie nie mogło zabraknąć takowego w naszym programie. Jak zwykle Turniej wzbudzał wiele emocji, przede wszystkim pozytywnych, opartych na dobrej zabawie i zasadach fair play. Wszystkim gratulujemy udziału, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

Wizyta w Lokomotywowni PKP CARGO S.A. - Ostatnim wydarzeniem tegorocznych ferii była wycieczka do Lokomotywowni PKP CARGO S.A. mieszczącej się w Szczecinie Port Centralny. To było niesamowite przeżycie ... mogliśmy wejść do prawdziwej, wielkiej lokomotywy, z bliska zobaczyć stanowisko maszynisty ... niektórzy chłopcy wyrazili wielką chęć wykonywania tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu. Niespodzianką była przejażdżka obrotnicą. Zwiedzaliśmy także halę w której naprawia się te wielkie maszyny, a także zwiedziliśmy Izbę Pamięci. Było tam wiele ciekawych eksponatów z minionej epoki kolejnictwa, nam najbardziej podobały się stare bilety, fragment kotła lokomotywy parowej, mundury i lizaki. Przez chwilę przenieśliśmy się w czasie !!! Tak !!! To była wspaniała lekcja historii !!!

Wszyscy jesteśmy zgodni, że ferie zimowe 2014 były bardzo udane !!! Pragniemy zatem podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do ich uatrakcyjnienia. Dziękujemy Pani Magdzie za jej zaangażowanie, Panu Czarkowi za pomysły i ich realizację, Strażakom, Dyrekcji PKP Cargo S.A. oraz Zarządowi Klubu Sportowego „Pogoń.” Dzięki ich gościnności i serdeczności nasz zimowy wypoczynek był fascynujący i na długo zapadnie nam w pamięci !!!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego