Zajęcia modelarskie odbywające się w naszym Ognisku. - DELFINKI - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. 9-Maja w Szczecinie.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Zajęcia modelarskie odbywające się w naszym Ognisku.

MODELARSTWO
 

Modelarstwo jako hobby.

 

Ogólnie ujmując, modelarstwo to element ogólnego rozwoju, który wspomaga kształtowanie osobowości oraz nadaje wzorce postępowania. Poprzez swoją specyfikę powoduje rozwijanie umiejętności manualnych, uczy kreatywnego myślenia, wzbogaca wiedzę teoretyczną i praktyczną, ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, zapoznaje z technologię budowy maszyn oraz fachową terminologią, zachęca do nauki historii, a przede wszystkim pomaga młodym ludziom określić cel i kierunek podążania, co jest niezwykle ważne z powodu dzisiejszego deficytu dobrych wzorców. Ta pasja pozostawia ślady na całe życie. Często jest też drogą, która wzbogaca duchowo, szczególnie gdy codzienne zajęcia daleko odbiegają od zainteresowań.

Modelarstwo polega na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako zabawa-hobby, może być także sportem. Przedmiotem modelarstwa mogą być praktycznie wszystkie obiekty otaczającego świata. Najczęściej są nimi samoloty, statki i różne pojazdy, zwłaszcza wojskowe, ale też figurki ludzi lub innych istot, rzeczywistych lub fantastycznych, a także budowle lub całe fragmenty terenu odwzorowane w formie makiet lub dioram, często przedstawiających różne sceny lub wydarzenia.
Modelarstwo kartonowe, którym się zajmujemy to rodzaj modelarstwa, w którym głównym budulcem jest karton, brystol, tektura oraz inne pochodne papieru. Jest to też najpopularniejszy rodzaj modelarstwa redukcyjnego z uwagi na niski koszt materiałów i dużą ilość modeli będących w sprzedaży.

Zajęcia modelarskie w naszym Ognisku odbywają się w każdą sobotę przed południem. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, interesujesz się modelarstwem kartonowym, masz zdolności manualne i chcesz je rozwijać - SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!

Być może podoba Ci się idea szerzenia idei modelarstwa wśród dzieci i młodzieży,
i z tego powodu chciałbyś nas wesprzeć.

 
 

Możesz to uczynić przekazując swój 1 % na ZOR TPD w Szczecinie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego